İzleyiciler

22 Şubat 2016 Pazartesi

LOR PEYNİRİ-RICOTTA PEYNİRİ
Peynir Altı Suyu Zayıflatırmı-Peynir Altı Suyuyla Zayıflama
Peynir altı suyunun zengin protein yapısı nedeniyle kas dokularının hacmini ve kitlesini artırdığı için metabolizma hızını artırıcı etkisi vardır. Metabolizma hızı artınca da bildiğiniz üzere vücutta yağ yakımı hızlanır. Bu da zayıflama ve kilo verme anlamına geliyor. Diğer yandan Peynir Altı Suyu tok tutucu etkisi nedeniyle iştah kesici içecekler arasındadır. Bu yönüyle de hem besleyici hem de açlığı bastıran etkisiyle diyet listeleri için uygun bir içecektir.
Peynir Altı Suyunun Faydaları Şu Şekilde Sıralanabilir:
Uzun zamandan beri sporcular peynir altı suyu tozunu  performanslarını artırmak ve kas yapılarını güçlendirmek için kullanırlar. Zaten gerek bodybuilding sporu ile ilgilenenler, gerekse kondisyon ve fizik gerektiren diğer profesyonel spor dalları ile alakadar olan sporcular, whey tozu nun ne anlama geldiklerini bilirler. Peynir altı  suyunda bulunan aminoasitler ve proteinler, kan yoluyla doğrudan kas hücrelerine gelerek burada kas dokusunun yapımında kullanılırlar. Bu nedenle de kas yapmak isteyen arkadaşlar için peynir tozu içmeyi tavsiye ediyoruz.   Bunun yanında peynir suyunun sağlığa olan diğer faydaları da dikkate değerdir.
-Peynir altı suyu, kanser gelişimine engel olur. Özellikle peynir suyunda bulunan proteinler ve aminoasitler, erkeklerde prostat kanseri, kadınlarda ise göğüs ve rahim kanseri riskini düşürmektedir.
-Peynir altı suyu, tip 2 diyabet hastaları için de faydalıdır.
– Peynir altı suyu Bağışıklık sistemini güçlendiren besinler arasında Peynir Suyu ayrı bir yere sahiptir
– Peynir altı suyu Kolesterolü Düşürür ve yüksek tansiyona iyi gelir.
– Peynir altı suyu, içeriğinde barındırdığı laktoferrin gibi enzimler ile vücutta mikrop üremesini durdurucu bir doğal antibiyotik etkiye de sahiptir.
–  Peynir altı suyu Kadınlarda hormon dengesizlikleri e östrojenin az salgılanması gibi rahatsızlıklara iyi gelir.
–  Peynir altı suyu  ayrıca içerdiği bol kalsiyum nedeniyle kas yorgunluğu olan kişilerde kas ve eklem ağrılarını geçirir.
– Peynir altı suyu Kadınlarda kemik erimesi için doğal çözümdür.
 
LOR PEYNİR-RICOTTA

MALZEMELER
2 LİTRE SÜT
1 LİMON(veya MAYA İLE İLGİLİ ALERJİNİZ YOK İSE 4 YEMEK KAŞIĞI SİRKE)
1 çay kaşığı TUZ İSTEĞE BAĞLI

YAPILIŞI
İlk önce sütümüzü kaynatalıp sonra ocaktan alıp için sıktığımız 1 adet limon suyunu dökelim.Tuzunuzuda ilave edebiliriz.Tuzssuz tabiki daha iyi. ( tuz biraz daha uzun dayanmasını sağlar.) Ama sağlık için tabiki Tuzssuz.tencereye temiz bir bez kapatım tencere kapağınıda kapatıp 2-3 saat kendi halinde bırakın. Süre sonunda kapağı açtığınızda tortulandığını görüceksiniz süzgeç ve tülbent içine dökerek süzdürdüğünüz sütten kalanlar işte sizin peyniriniz;) iyici sıkın tülbenti ve buzdolabına koyun. Çok kezzetli ve ssğlıklı oluyor.
ŞİMDİ EN ÖNEMLİ NOKTALARDAN BİRİ!!!!!! Suyunu sakınn atmaya çok değerli bir su. Yukarıda faydalarını paylaştığım gibi altın gibi değerli peynir altı suyu ve çok önemli. İleriki günlerde peynir altı suyu ile tariflerde paylaşıcam. 
DAYANMA SÜRESİ KIŞIN 5 GÜN YAZIN 3 GÜN👍🏻👍🏻


Ç